Lidi je prostě konec. Změnila jsem se a mám jiné , jak to vyjádřit...no skrátka jiné potřeby. A navíc vést dva blogy....Sayounara vaše Rosette, Kris neboli Misa.

Září 2009

úprava

30. září 2009 v 18:25 | Misa
sem se nudila tož jsem tuhle lištičku upravi a dvakrát
úprava č.1

a úprava č.2

Zac Efron jako Kira

30. září 2009 v 17:34 | Misa |  ostatní
Jsou to sice fotomontáže (jde to pozat), ale tady vidíte, jak to dopadne, jestli to Amíci fakt natočej. Pokud se vám to hnusí stejně jako mě, tak se podepište TADY, pokud jste to ještě neudělali. A nejen že má hrát Kiru, dokonce má hrát i Sousukeho Sagaru z FMP ... zabít x_X


Kawai Kitsune

30. září 2009 v 17:22 | Misa


tady někdo je asi slepý co?

29. září 2009 v 21:20 | Misa |  oznamka

[1] loko♥(katy)♥ | web | dnes 21:10 |

Ahojky... promiň za reklamu!!!! Plsky.....klikni na můj blog!!! díky.... protože jsem ti zvíšila návštěvku...tak plsky oplať....díky Ps: super blog!

[2] JOJO | web | dnes 21:14


TO NEUMÍTE ČÍST?BO CO?V MENU MÁ SCHVÁLNĚ PRO TAKOVÉ KOMENTÁŘE ODKAZ.JEŠTĚ JE VYZNAČENÝ ČERVENÝM PÍSMEM.TO MI SNAD LIDI DĚLÁTE SCHVÁLNĚ.


PS:tyto dva komenty jsou smazané

Luna

29. září 2009 v 21:09 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Luna Inverse
JménoLuna Inverse
AliasRytíř Ceiphieda
RasaČlověk
PohlavíŽena
Věkneznámý
Vlasyfialovo-modré
Očizakrýté vlasy
Výškaneznámá
Vákaneznámá
Postaveníservírka
Statusstrarší setra Liny
Luna Inverse je starší sestra Liny inverse.Lina se Luny bojí, protože jí dává tresty, pokud neudělá to co ji rozkáže.Říká se, že Luna je silnější něž Lina a to je pravda, tak to si ani nedokážu přestavit jak velkou sílu musí mít.Je nejsilnější žijící čarodějka.Luna pracuj v Zefielii jako servírka.Je jediným známým rytířem Ceiphieda a také Fragmentem Ceiphiedovy vůli.Její vlastnost je to, že je provokativní a velmi násilná..Filia požádala o pomoc Lunu, ale ta ji řekla že má moc práce v obchodě, tak tento úkol svěřila svoji mladší sestře Lině, spíše rozkázala.Luna, také chrání vesmír, ale jen pokud nemá moc práce.Luna si stál zakývá oči, takže ji nejde nikde a nikdy vidět do oči.Luna se však v seriálu Slayers nikdy neobjevila, ale byla o ní zmínka a taky byla v ukázce, ale jen na pár sekund.Bohužel se neví co vlastně Luna dokáže za silné kouzlo.Je to velmi záhadná postava celého seriálu.

Armace

29. září 2009 v 21:07 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Armace(Armeis)
Armace je jeden z Shinzoku(Bohů) neboli Nádsvěťanů z jiné roviny a z jiného světa.Ve službě Dračího boha Volfrida.Na první pohled se zdá jako zápoňák, ale není to tak!Objeví se na začátku Slayers Try spolu s Valgaavem,při vypuštění na svět Dark Stara, který se pokouší sehnat všech 6 zbraní a to nesmí Armace dopustit.Když potká Linu, tak si Lina bude myslet že je zlí, protože nevypadá jako klaďas a bude proti němu bojovat, ale on ji vyjasní co chce udělat a tak se přidá na její stranu a bude jim pomáhat.Bojuje společně za zastavení Dark Stara, aby nebyl vypuštěný v jeho svěťe a ani v jiném, i když to už je jedno hlavně, když nebude vypuštěn.Nakonec byl zabit dalšími bohy a to přesně Eurogolesem v Chrámu Prastarých draků po získájí poslední zbraně na vypustění Dark Stara.

Elrogors a Sirius

29. září 2009 v 21:06 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Elrogors
Sirius
Erugolos a Sirius jsou to oba dva Shinzoku(Bohové) neboli Nádvěťané z jiné roviny ve služeb Dračího boha Volfieda, přesně jako Armace.Objevili se při prvním příchodu DarkStara na tento svět, nakonec uzavřeli za ním Bránu a zapojili se do hledání poslední zbraně spojené s temnou minulostí Zlatých draků.Taky měli za úkol přesně jak Armace zabránit vstupu DarkStara do jejich roviny a taky do světa Slayerů, ale to jim tak moc nevadilo kdyby stoupil do světa Liny a ostatních.Chtěli ho tam vypustit a taky ho tam zabít.Původně to tak chtěli, protože to pro ně bylo výhodné a nic by se nastalo s jejim světem, kdy by ho zničili ve světě Slayerů.Když vstoupil na scénu Darkstar+Valgaav, tak zabil jednoho z Boha a to Elrogorse.(Valgaav se spojil s DarkStarem)Nakoce když byl poražen na půl DarkStar a Valgaav Linou a ostatními, tak Sirius ocestoval ze všemi zbraněmi zpátky do Nádsvěta i Gourryho světelný meč a rouloučil se s Linou a její partou(Sirius byl hodný).

Glavos

29. září 2009 v 21:05 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Glavos spolupracoval s Jiras,byl to kunpán,který měl za úkol zničit Linu.Před dávnými lety stratil při bytvě oko,tak ho Val(Valgav)zachránil a od té doby pracuje pro něj.Je to jeho šéf,kterého za každou cenu chrání.Jelikož mu Valgaav zachránil život,tak je mu vděčný, i proto se rozhodl,že půjde s ním,aby se pomstil těm,kteří mu to utělli.Neví je jestli Glavos zemřel,ale nejspíše ano,přesto to není potvrzené!Vypadá jako něco mezi s ješterkou a nejakým dinosaurem.Přesto si myslím,že není mrtvý jelikož ho jde spatřit na konci celé anime v endingu!

Jiras

29. září 2009 v 21:04 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Jiras
Jiras je Valgaavovi vroucně oddaný, protože ho v minulosti před několika lety zachránil při velké válce.Kde on sám přišel o jedno oko a to o levé oko, které má stále přikrité.Když byl zabit Valgaav, tak Jiras pomáhal rodovým příbuzným na farmě, takže není bez soucitu.Něž do té doby než zjistí že lina a její parta přežili.Tak za každou cenu je snaží dostak a pronásleduje je,aby pomstil svého pána Valgaava, který ovšem nebyl mrtvý.Je posedlý technologii Střelneho prachu a dostat Linu za každou cenu,proto se stane spolu s Glavosem velkou překážkou.Taky je napadl na Dračím expresi, kde jsi s Gourrym zahráli bombový Baseball.Neustále se snaží navýčit sílu svých bombiček, až do síli Dračího Bince.(Ano dokáže udělat tak velkou bombku, že bude tak silná jak Dračí Binec)Dokonce Jiras zničil několik měst a i své město.Když vytvořil maxi bombu za Orihalkonovim(antimagickým) štítem a Filia se ho snažila přemluvit až to nedělá a pak zachránit, ale to nebyla doopravdická bomba ale jen ohňostroj.Když se dozveděl že udělal chybu a že se ho snažila Filia zachránit, tak ji začal říkat Šefe.

Milgasia

29. září 2009 v 21:03 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Milgasia (Mirgazia)
JménoMilgasia
DruhRyozoku
StatusZ.D.z hory Kaart
AliasKrál .Z.D.ze Severu
PohlavíMuž
Věk 1asi 1000 let
Věk 2asi 25 let
VlasyZlaté
OčiZlaté
Výškaasi 180 cm
Drakasi 30 m
Milgasia je jeden ze Zlatých Draků z hor Kaart.Je to Král Zlatých Draků ze Severu.On je první Zlatý Drak, který uvítá Linu a její skupinu v Údolí draků při jejich hledání Kniky Claire.Stal se průvodce Liny a její družiny, aby jim pomohl vypátrat a najít záhadnou Knihu Claire.Je to vlastně napůl drak a člověk a proto se může kdykoliv přeměnit v draka přesně jak Filia.Pak se na chvíli přidal k jejim bojům a pomohl ji porazit Seigrana.Také, když byl poražen Seigram, tak jim pomáhal porazit Gaava,ale on byl moc silný.Tak trochu napomohl k jeho porážce.Potom jak Lina našla Knihu Claire, tak se sní a s celou partou rozešel, protože splnil svůj úkol.

Hallusiform

29. září 2009 v 21:01 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Halshifom(Hallusiform)
Jméno
Hallusiform
(Halshiform)
AliasTajemný kněz
PohlavíČlověk
Věkasi 24 let
VlasyBílo-šedivé
OčiČervené
Výškaasi 190 cm
StatusDoh. s Mazoku
MocNesmrtelnost
Snahaoživit lásku
Hallusiform(Halshiform) má pověst Zajemného kněze, který se hraje se žovoty jiných. Schání lidi na svůj experiment, kterým chce oživit metvého člověka.Shlouby duše miluje svoji lásku Rubiu, která je ovšem mrtvá. Tak proto schání lidí a dělá snima pokusy, aby mohl svoji lásku oživit.Uzavřel dohodu s Obludou Seigramem a díky tomu se stal nesmrtelný.(Kdo se spojí s obludami a uzavře snima dohodu, tak se stane nesmrtelným)V tu chvíli doráží Lina se svoji tlupou na pomoc a chce tomu zabránit. Lina s ostatními proti němu bojují, ale on nemůže zemřít,používá na něk různá kouzla i Gourry použije na něj Světelný meč a nic, jen krvácí ale neumírá. Lina zmrazí a tím dostane čas na vymyšlení plánu, jak ho porazit.Zničíjou ho když rozbijou Kámen Zástavy a to je maska Seigrama a to se jim povede.Nakonec Hallusiform pochopí, že oživit člověka nejde a tak zničí kouzlem Velký Zážeh sebe i se svou laboratoří.

Naga

29. září 2009 v 21:00 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Naga Whitesnake
JménoNaga Whitesnake
DruhČlověk
PohlavíŽena
AliasPrincezna Čarodějka
Věkasi 19 let
VlasyFialové
OčíModré
Výškaasi 200 cm
KrevB
SestraAmelia Will Tesla Seyruun
OtecPrinc Philionel Seyruun
Vyskyt
Slayers: The Motion Picture,
Slayers: The Book of Spells,
Slayers. Premium
Naga Whitesnake byla často nalezena většinou kolem Liny.Je to stracená dcera prince Philionela Seyruun a starší sestra Amelii Will Tesla Seyruun.(Říkase to a taky jsou trochu podobné, takže asi ano)Nikdy se neobjevila s Slayers Next.Naga pracovala společně s Linou po většinu času.Lina jí záviděla, protože má větší ženské rysy než ona.Má dobře tvarované tělo a hlavně velmi velké a viditelné prsa, ktere nikdo nepřehlédne.Ještě se stím Naga chvástá a proto to Linu štve.Ona o tom vím a schválně na Lininy nedostatky poukazuje.Lina též nesnáší její pronikavý smích, protože je velmi hlasitý a jde slyšet po celém městěa to Linu rozčiluje.Naga je dost hrdá na svůj smích a často záležitost ostatních brala se smíchem.Naje je talentovaný kouzelník jak Lina a také velmi arogantní a nemá dost zdravého selského rozomu nežli Lina.Naga byla nalezena přesně jako Lina v krčmách a hostincích s fantastyckým množstvím jídla.Také dokáže toho sníst tolik jak Lina a proto se spolu pořád hádali o jídlo.Rozhodně miluje specialitky vybrané kuchině a hlavně světlé anglické pivo a víno.Je velký a milující fanoušek horkých pramanů.Během dobrodružství s Linou na Islandě toho využila.Má silný odpor po krvi a to proto,že její matka byla zabita v krvavém atentátu.Tak proto nesnáší krev a to by pochopil každý i Gourry!

Phil

29. září 2009 v 20:58 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
Princ Philionel el de Seyruun (Saillune)
JménoPhil
AliasPrinc
DruhČlověk
PohlavíMuž
Věkasi 40 let
VlasyČerné
OčiModré
KrevB
Dcera 1Amelia Will Tesla Seyruun
Dcera 2Naga the While Serpent
BratrChristopher Syruun
Je to korunní princ Seyrunnu a otec Amelii Will Tesla Seyruun a taky otec dlouho stracené dcery Nagy the White Serpent, která však nevystupovala v Slayers Next.Je to dokonalí tatínek a plně odpovědný za Améliinu úchylku co se tíká spravedlnost, taky ho to stála kus města.Amelia ho zničila při boji Liny s Vrumungunem, spravedlnost ať si to přebere a pak odpálila pár budov a pak je už honily všechny i s Amelii.Bylo na něj nychystáno několik atentátů,ovšem všechny přežil díky nemalé zásluze Liny a její party.Ikdyž vypadá spíš vypadá na vůdce zbojníků než na prince je Phil velmi mírumilovný člověk.Má ještě větší úchylku na spravedlnost než Amelia a kdokoliv jiný.Žízní po spravedlnosti a životu v míru.Je jediný, kdo může zasekdou na trůn.Jeho útoky jsou : "Objetí dobráka", "Rána milosrdnství"!

Eris

29. září 2009 v 20:57 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů

JménoEris
PohlavíŽena
DruhČlověk
StatusAsistenka Reza
VlasyČerné
OčiHnědé
Výškaasi 173 cm
Krev0
Úspechvytvořila kopii Reza
Hláška"Proč jsi to udělal"
Její celé jsméno je Erisiel Vrumugun(Eris) a je asistenka Reza, ale on byl zabit Linou a ona proto vytvořila jeho Kopii(Reza).Dokázala ho naklonovat i se syndromum převzít vládu nad světem. Kopie Reza se zbouřila a bezdůvodně Eris zabila, když se spojil a Mazoku Zanoforem.Je to sestra čaroděje Vrumuguna a nejspíše ho ona naklonovala. Najala Kopii Vrumuguna a Zanguluse, aby dovedli Linu a Gourryho do Sairagu.Dokonce na linu a její celou skupinu vypsala odměnu s Seyrunnu, a proto Linu a její byndu všichni pronásledovali a snažili se je zajmou a nebo zabít.Na Eris je typický černý plášť s červeným vnitřkem.Taky je oděna v celém černém obleku.Já si myslím, že Eris milovala Reza a taky proto, když umřel, tak vytvořila jeho Kopii.Nemohla na konci unést, že ju zabil co všechno pro něj uděla a když ji chtěla Sylphie pomoc, tak Eris úplně zničil.

Vrumugun

29. září 2009 v 20:55 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů

JménoVrumugun
AliasČaroděj
PohlavíMuž
VlasyHnědé s čer.kryst.na čele
OčiModré
Výškaasi 195 cm
KrevA
Věkasi 24 let
AliasČaroděj
Typicképleš na hlavě
SílaObnovování
Vrumugun je taková záhadná postava a taky velmi silný čaroděj, který se ukáže ve Slayers Next v 1. sérii a taky pak i ve 2.sérii, ale jen na krátičkou dobu.A to v 1. serii se objeví, když si ho najme Eris společně se Zangulusem.Oni dva, ale nejsou přátelé, ale tzv. spolupracovíci.Měli za každou cenu dostat Linu a Gourryho do Sairaagu.Vrumugun se vzal spíše za nepřítele Linu, protože taky umí kouzlit a je dost silná.Pravý Vrumugun poskytl své tělo ke klonování a proto tento bojovník je jen jeho kopie a né originál.Poznáme to, že má na čele červený krystal. Lina ho zabije snad v každém díle, nejmíň jednou, ale nikdy nezemže ale jen znovvu ožije to je jeho síla.Nakonec kopie Vrumuguna zemře a originál se objeví ve 2. sérii na svadbě Martiny Navratilove a Zanguluse. Typického pro něj je pleš na hlavě, kterou pořád zakrývá nějakou přikrývkou na hlavu a taky dlouhý modrý plášť, který zakrývá celé jeho tělo.

Zangulus

29. září 2009 v 20:54 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů

JménoZangulus
DruhČlověk
AliasŠermíř
PohlavíMuž
Věkasi 22 let
VlasyModro-černé
OčiModré
KrevAB
Výškaasi 190 cm
Hláška"Vstávej, je čas umřít!"
Zbraňmeč Nářků
Zangulus je vlastníkem a nositelem tajemného a mystického Řvoucího meče Nářků.Zangulus je skvělý a silný šermíř, který byl najat společně s kouzelníkem Vrumugunem, aby přivedli Linu a Gourryho do Sairaagu.Oba byli najati Eris služebnicí Kopie Reza. Zangulosovi spíše šlo o Gourryho než o Linu. Protože Gourry je taky velmi silný šermíř a on ho chtěl za každou cenu porazit.Zangulus vyzval Gourryho všude, kde to šlo a Gourry nikdy neodmítl.Nakonec Gourry porazil Zanguluse, ale nezabil ho a on se přidal na jejích stranu.Objevil se ve 2. sérii Slayers Next, aby zachránil Linu a její skupinu před Tajemným rytířem Phibizia.nakonec zjistil, že tajemný rytíř je Gourry a pak doprovodil Linu a její skupinu společně s Martinou. Trochu napomohl porazit Hellmastera Phibrizzu a pak se do něj zamilovala Martina Navratilova, která si ho vzala za muže a stal se králem znovu obnovujícího království Zoany.Na jeho svadbu dokonce přišel právý Vrumugun.Zangulus má silný smysl pro čest a typické na něm je zeleno-hnědý dlouhý plášť a velký klobouk též barvy.


Hellmaster

29. září 2009 v 20:53 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů

JménoHellmaster Fibrizo
AliasKrál podsvětí
DruhMazoku
PohlavíMuž
Věkasi 8 let vzhledově
Výškaasi 145 cm
KrevAB
OčíZelené
VlasyModré-černé
Dom. městoPoušť Zničení
Hellmaster Fibrizza je Král podsvětí, vůdve pětky Generálů a prakticky nejsilnější z nich.Fibrizza vzal podobu malého osmiletého kluka, který pronásledoval Linu a její skupinu.Snaží se toho,aby Lina použila Giga Sílu na jeden experiment.Má moc nad mrtvými, které dokáže ovládat pohybem prstu a dokonce je umí vrátik k životu.Fibrizza unesl Gourryho a zabral město Sairag, které bylo zničeno Kopií reza.Oživil celé město a dokonce si myslela Sylphiel, že její otec žije, ale pak poznala, že je to chodící metvola.Fibriza chce město na svůj experiment a to že nedovoluje Lině, aby na město nemohla použít Giga-sílu ani cokoliv jiného co by mohlo město ohrozit, i když je už je město mrtvé a vzkříšené jen pro Linu a její final.Jeho nejsilnější kouzlo a nejsmrtelnější kouzlo je stvoření malé kuličky, která zobrazuje duši oběti, které použuje na Amelii,Zelgadise,Gourryho,Martinu,Sylphii a na Zanguluse.Pokud tu kuličku rozdrtí, tak obět zahyne.Jeho podřízení kněž a generáli byli zabyti v boji o vzkříšení Krále Démonů.Chvili pro něj dělal i Xellos, kerý též doprovázel skupinu Liny.Zabil Gaava a pak byl on sám zabit Temným Zlatým Pánem-Vládcem nočních můr v těle Liny a chvíli před smrtí dostal Fibrizza strach.Po jeho smrti zanikla bariera oddělujíci svět Liny od vnějšího.Abych nezapoměla skupině Liny se nic nestalo, Lina je zachránila.

Valgaav

29. září 2009 v 20:51 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů

JménoVal (Valgaav)
AliasRyozoku Mazoku
PohlavíMuž
VlasyZelené s rohem na čele
Výškaasi 202 cm
OčiZlaté
Věk 1jako člověk asi 20 let
Věk 2jako drak asi 800 let
KrevA
Hláška"Pomstím svého pána Gaava"
Vallgav je drak z rodu Prastarých Draků, kteří byli už dávno pobiti Zlatými Draky, když byl ještě malý.Díky jeho hluboké nenávisti vůči Zlatým drakům se ze sebe nechal udělat Obludu.Takže je obluda, drak a člověk a tím se stal nejmocnějším drakem.Přál se stát silnějším, aby z něho musel udělat Obludu, tak ho musel Gaav zabít a on se nechal, protože se chtěl pomstít.Stal se služebníkem Temného Dračího krále Gaava.Poté co ho Lina nepřímo zabile, přísahal ji pomstu.Snaží se shromáždit 5 zbraní Darkstára a tím ho vypustit do tohoto světa.Jeden ze světelných mečů vlastní i Gurry a taky mu ho sebral. Xellos ho měl zabít, ale dokonce on by ho nemohl porazit spojenou moc Mazoku a Draka.Valgaav dokonce přežil umocněný Dračí Binec odpálený přímo v jeho těle.Lina ho bodla díkou a pak byl zabit Darkstarem, ale né do slova.Darkstar ho pohltil, ale on neumřel díky jeho nenávisti vůči Obludám a služebníkům Bohů,Valgaav přežil uvnitř Darkstara, ale jako malé vajíčko.Takže nezemře, ale znovu se zrodí. Poté ho opatruje Filia, protože je Zlatý Drak a cítí zodpovědnost co se stalo Prastarým drakům, protože Zlatí Draci je vybili, jen kvůli tomu že se jich báli, jejich síle se báli.Vallgaav měl moc jako 1000 Zlatých Draků, jeho původní jmeno je Val a Gaav mu dal jméno a vzniklo Valgaav (Val+Gaav).Poté co byl Gaav zabit tak se spojí nejprve s Armacem a pak pro něho dělají dava služebníci, kterým minulosti pomohl a to Jiras a Glavos.Pak jede na vlastní pěst.

Gaava

29. září 2009 v 20:50 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů

JménoGaava
AliasDrak Chaosu
PohlavíMůž
Výškaasi 230 cm
VlasyČervené
OčíRudé
Věkasi 1500 let
ZbraňMeč
Moc 1Zážeh gaav
Moc 2Proměna na draka
Gaa je Temný dračí král, je drtivý, tvrdohlavy bojovník Mazoku, nelítostný, krutý, silný a vždy nosí sebou svůj meč.Setkal se přímo s Linou Inverse a její partou, když zjistí, že Hellmaster chce použít Linu pro svůj plán a to nesmí Gaav dopusti.Pokusí se Linu zabít, aby znemožnil Hellmasterovi plán s Linou.Jeho minulost!Pokusí se o vzpouru proti Pánu Oblud, nepodaří se mu ho zničit a tak musel utéct a od té doby ho pronásledojí Obludy i Mazoku To se dá vysvětlit tím, co se stalo v boji o vzkříšení Krále Démonů(Kouma-sensou).Gaav bojoval s vodním Dračím králem a byl poražen.Poté byl vzkříšen jako člověk zároveň se Shabranigden a ostatními.Gaav je neměl rád a nebyl na jejich straně, byl spíše proti nim.Po dlouhém boji s Linou, která na něj použila Giga sílu která ovšem nezabrala byl poražel a zabit Hellmastrem Fibizou, který poté bojoval s Linou Inverse v jeskyti.Gaav má typické dlouhé červené vlasy a meč a je oděný v dlouhém žluto-oranžovém plášti.nejenže se umí proměnit v draka ale taky má velmi silné kouzlo a to kouzlo se jmenuje Zážeh Gaav.je to takové silné kouzlo něco jako Giga síla.Jeho pomocník byl Valgaav, který ho doprovázel všude.


Rezo

29. září 2009 v 20:49 | Misa |  ostatní postavi ze Slayerů
JménoRezo
AliasČervený kněz
Věkasi 100 let
Výškaasi 213 cm
VlasyFialový
OčiRudé - slepý
KrevA
PohlavíMuž
ZbraňHůl
MocBílá a Černá magie
Kopie Reza!!!
Věkpár měsíců až rok
Výškaasi 213cm
VlasyFialový
OčíJedno zelené a druhé zlaté
Rezo je Červený kněz neboli Rudý kněz, je jedním s pěti mudrců tohoto věku.Je od narození slepí, protože v jeho očích byl zakled Ribínooký Shabranigdo. Ze začátku procházel krajinou a lečil slpotu jiných pomocí Bílé magie. Lečil je jen pohybem rukou, ale vlastní slepotu nemohl vyléčit a dohánělo ho to k šílenství.Tak začal studovat Černou magii, protože si myslel že jeho slepotu to pomůže vyléčit, nic jejého si nepřál než zase vidět.Pomáhal mu jeho vnuk Zelgadis, kterého změnil v chiméře na 1/3 démona, 1/3 golema a 1/3 člověka, protože si přál být silný a ten se mu za to mstí.Rezo aniž by to veděl, při narození si ho vybrala jedna část Rubinookého Shabranigda avešla do jeho těla a způsobila mu slepotu. Pomocí výzkumu dospěl k zjištění, že jedna sedmina Rubinookého je zakleta přímo v jeho věži.Tak vyslal své pomocníky hledat Kámen mudrců, který by znásobil svou moc vyvolat Shabranigda, od kterého chtěl pomoc od slepoty.Nakonec získal Kámen mudrců a sním vyvolal Shabranigda, ale ten byl moc silný, tak ho pozřel a vymkl se kontrole.Nakonec spolu s Linou napomohl ke jeho zničení a bez něj by ho Lina nikdy neporazila, ani s Giga silou.
Kopie Reza!!!
Později se objevila joho kopie vytvožena jeho služebnou Eris(Ellis) a chtěl se spojit s Mazoku Zanafar.Kpie Reza zničila Saira a jen proto aby porazil Linu a překonal original.Pronásledoval Linu a chtěla za každou cenu, aby Lina na něj použila Giga sílu, kterou porazila Reza.Ale tu nepoužila a porazila ho Posvátnou Čepelí, kterou kdysi schovala Silphie ke stromu Flagonn.Pro něj pracovala Eris a ji najati Vrumunugunus a Zangulunus.Nakonec se Kopile Reza se vzpořila a Eris zabila.